Lükanduste süsteemid

Lükanduksed leiavad kasutamist eelkõige kohtades, kus tavalise ukse jaoks puudub vajalik ruum või avanedes sulgeb see käigutee. Ka on vahel vaja eraldada ruumi erinevaid osasid ja muuta neid teatud ajal suletavaks. Parim lahendus sellises olukorras ongi lükanduksed või siirdseinad. Samas ei ole lükanduksed mugavad seal, kus on pidevalt vaja ust käsitsi avada ja sulgeda.

Kõige enam on levinud sellised lükanduste süsteemid, mis kinnituvad kas lakke või seinale ning kannavad liikuvaid ukselehti. Selline lahendus eeldab aga seda, et ava kohal olev sein või lagi on rippuvate lükanduste jaoks piisavalt tugev. Kuna tänapäeval kasutatakse ehitamisel palju kergeid materjale, tuleks juba eelnevalt läbi mõelda tugevdused selliste konstruktsioonide kandmiseks. Kõige lihtsam lahendus on paigaldada Gyproc-plaadi taha puidust tala.

Tavaliselt on lükanduste süsteemid kohandatavad nii klaasist kui ka puidust ukselehtede jaoks. Sõltuvalt ukselehtede kaalust, tehnilisest lahendusest ning disainist on võimalik valida erinevate süsteemide vahel. Meie tootevalikus on:

1) Saksa toode DORMA AGILE 50
2) Saksa toode DORMA AGILE 150
3) Rootsi firma ROCA tooted.